Windows 8 (64 bits)

Release Preview (RC)

Yeni Windows burada, tüm özelliklerini keşfet!

2.3

3

933.8k

Bu uygulamayı oyla

Windows İşletim sisteminin gelişimi yavaş fakat düzgündür! Windows ME ya da Windows Vista dışında tümü Windows'un versiyonlarıdır, tamamen fonksiyonel ve önceki versiyonlarına ve mevcut yazılıma eklenen muhteşem güvenlik ve donanımıyla geliştirilmiştir.

Windows 8, Windows dünyasını devrimleştirmek ve bugünün ihtiyaçlarına uyum sağlamak için geldi.

Farkedeceğiniz ilk değişiklik yeni Metro arayüzü, Windows Phone üzerindeki arayüze ve Microsoft'un tablet gibi yeni cihazlarda kullanmak istediği arayüze çok benzer.

Windows'un yeni arayüzü tamamen interaktiftir ve her uygulamayı bir ikona dönüştürür, bu sayede ilgili programı açmak zorunda kalmadan direk olarak uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bu arayüz, Windows 8'in Windows 7, Vista, XP, vb. gibi kullanılamayacağını göstermez. Klasik Windows masa üstü tıpkı diğer uygulamalar gibi yine olacak. Sadece Windows'un önceki versiyonları için hazırlanan ve daha kompleks uygulamaları çalıştırması için kullanılan bir araç olacak.

Windows 8'in diğer bir ilginç özelliği ise çevrim içi hesaplarla olan uyumu. Windows üzerinde bir toplantıya başlamak için Windows Live Account'u kullanabileceksiniz. Skype ve Facebook gibi hizmetler de Windows Photos ve Windows People gibi uygulamaları kullanmak için mevcut olacak.

Yeni Windows Applications bir ekranda çalıştırılacak, ancak ekranı formatlamanın başka yolları da var; bu yüzden ekranı daha küçük alanlara ayırarak aynı ekranda birden fazla uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda bu uygulamalar API sistemini kullanarak birbirlerine bağlanacaklar. Böylece, paylaşma ve arama özelliği gibi bazı fonksiyonları evrensel olarak kullanılabilecek.

Yeni uygulamalar yeni Windows Store'dan kurulabilecek, tıpkı Mac App Store'da, Ubuntu Software Center'da ve Android Market'te olduğu gibi.

Windows 8'de yer alan diğer bir değişiklik ise düşük kaynak tüketimidir. Bu diğer cihazlarla bile programı uyumlu yapar (mevcutsa). Ayrıca, programın başlatılması daha da hız kazandı.

Windows 8 uzun zamandır beklediğimiz nefes kesen yazılım ve programın mantıklı gelişimidir.
Uptodown X